logo
گل بهاران
گل بهاران

بونسای انار زینتی

بونسای انار زینتی

بونسای انار زینتی یکی از بهترین بونسای های بومی ایران است که بسیار مقاوم است و هم در فضای داخل آپارتمان و هم در فضای بیرونی میتوان از آن نگهداری کرد.

شناسه گیاه شناسی:
Order:Myrtales
Family:Lythraceae
Genus:Punica
Species:P. granatum
Punica granatum
Punica nana
نام رایج: انار زینتی،گلنار،نانا
نام علمی : Punica nana
خانواده: Lythraceae
نام انگلیسی: Pomegranate nana
خاستگاه: ایران وعراق

شرایط مناسب نگهداری بونسای انار زینتی

درمکانی پرنور روزانه حداقل ۲ تا ۳ ساعت تابش مستقیم آفتاب ،خاک زهکش خوب، دوپیمانه خاک باغچه، یک پیمانه شن، یک پیمانه پیت موس، از ترکیبات دیگر خاک هم می شود استفاده کرد مثل خاک برگ، کوکوپیت، خاک باید سبک باشد وماندگاری آب در بافت را نداشته باشد، اقلیم معتدل گرمسیری، نیمه گرمسیری

سایراطلاعات

گلنار یا انار مینیاتوری درختچه ای است بسیار کوتاه که در بعضی از واریته ۲۵ سانتیمتر ارتفاع دارند و در برخی حدود ۶۰-۹۰ سانتیمتر ارتفاع نهایی درختچه است، انار زینتی خزان پذیر و اگر در مناطق گرمسیری و یا در درون آپارتمان نگه داری شود نیمه خزان کننده است. شاخه ها نازک وشکننده و دارای تعدادی خار به اندازه های مختلف است.

درانار پاکوتاه برگ ها ریزاندازه آنها بین۴-۳ سانتیمتراست گلهای انار های پا کوتاه به رنگ های قرمز،نارنجی است. اوایل بهار موسم گلدهی آغاز و تا اواخر پاییز که هوا رو به سردی می رود ادامه دارد. چنانچه در آپارتمان از آن نگه داری شود در اسفند ماه گلدهی آغاز می شود. در واریته های انار پاکوتاه رقم گل پُرپر وجود دارند که تولید میوه نمی کنند، میوه هاشبیه انار است اما کوچکتر و پر دانه و قطر آنها بین ۳-۵ سانتیمتر است. میوه خوراکی است و ترش که مورد بهره برداری قرار نمی گیرد درچین به خاطر گلها که خواص دارویی دارند کشت و بر داشت می شود و در بعضی از مناطق استفاده کاربردی آن ایجاد پرچین است و بیشترین کاربرد انار زینتی کاشت آن در گلدان واستفاده زینتی ازآن است.

خرید پوکه معدنی

انار زینتی نیاز سرمایی کم دارد و کافی است به مدت یک یا دو هفته در دمای ۱۰ درجه سانتیگراد نگهداری شود چنانچه در گلدان ودر فضای باز نگهداری می شود بهتر است قبل از اینکه در پاییز دما به پایین تر از۱۰درجه نزول کرد به داخل منزل یا گلخانه انتقال داده بشود.

اطلاعات تکمیلی

انار زینتی رشد بطنی و آرامی دارد و در نهایت ارتفاع آن به ۶۰ سانت میرسد. تنه ها ناهموارند و شاخه ها باریک و نازک و تولید شاخه ها نامنظم است، برگ ها کوچک منفرد و متناوب هستند میوه ها کوچک و گل های بی بو درشت و زیبا که به شکل زنگ واستوانه ای هستند، تمام خصوصات انار زینتی مناسب برای طراحی درخت و بونسای شدن هستند. تنها مشکل در طراحی بونسای انار زینتی رشد ناکافی وضخیم نشدن تنه است که درطی سالیان رشد در گلدان حداکثر به قطر ۴-۵ سانتیمتر می رسد اما چون ذاتاً درخت کوتوله و مینیاتوری است و با پرورش آن در گلدان شبیه درختان پیر درطبیعت می شوند.

قدرت سازگاری بونسای انار زینتی با فضای داخل منزل زیاد بوده وسالهای سال در منازل ایرانی ها علاقه مند به پرورش و داشت گیاهان بعنوان یک درختچه زینتی نگهداری وپرورش داده می شده و می شود. این گیاه در تمام فرم های بونسایی قابل پرورش است از جمله دو سبک فیوژن، وتانوکی.

روش ازدیاد انار

تکثیراز راه بذر:

از بذر میتوان برای تکثیر این گیاه استفاده کرد. بعد از رسیدن میوه (که با قهوه ای شدن و تا حدودی خشک شدن پوست میوه قابل تشخیص است) می توان میوه ها را شکافت و دانه ها را برای کاشتن مورد استفاده قرار داد.
قبل از کاشت دانه ها بهتر است که قسمت آبدار و گوشتی آن را که اصطلاحا آریل Ariel نامیده می شود تمیز کرد. وجود این قسمت می تواند جوانه زنی بذر را به تاخیر بیاندازد. اگر که دانه ها را برای مدتی نگهداری کرده اید و آریل خشک شده است برای چند ساعت دانه ها را در داخل آب بیاندازید تا این پوشش نرم و قابل برداشتن شود. کاشت بذرها در بهار توصیه شده است.

تغییر دمای بستر از ۲۰ درجه سانتیگراد در طی شب به ۳۰ درجه سانتیگراد در طی روز کمک می کند تا جوانه زنی خوبی اتفاق بیفتد. اما اگر چنین تغییرات دمایی امکان پذیر نباشد می توان دمای محیط را حدود ۲۱-۲۳ درجه سانتیگراد تنظیم کرد. تابش نور آفتاب نیز به جوانه زنی بذرها کمک می کند به شرط آنکه خاک محل کاشت خشک نشود و آبیاری را به خوبی انجام داد. البته برخی از پرورش دهندگان اظهار می کنند که جوانه زنی بذرهای انار آسان تر از آن است که لازم باشد از پاگرما استفاده شود. همچنین عمق کاشت بذرها سطحی است زیرا وجود نور به جوانه زنی آنها کمک می کند. جوانه زنی بذرها معمولا در حدود ۳ هفته به طول می کشد. زمانی که گیاهان جوان ۴-۶ عدد برگ داشتند می توان از مکان اولیه به مکان دوم (گلدانهایی مستقل و جداگانه ) منتقل کرد.

تکثیر از راه قلمه:

قلمه راه دیگر تکثیر این گیاه است. قلمه چوب سخت به طول ۲۰-۲۵ سانتیمتر در اواخر زمستان و یا اوایل بهار یعنی زمانی که گیاه برگ و میوه ندارد تهیه می شود. چوب سخت چوبی است که حداقل یک سال عمر دارد و جوانه هایی روی آن نیز دیده می شوند. قلمه چوب نرم به طول ۴-۵ سانتیمتر در طی تابستان و از چوبهای جوان تر و مربوط به رشد سال جاری تهیه و برای تکثیر این گیاه استفاده می شوند. بیرون ماندن یک یا دو جوانه از بستر کاشت قلمه کافی است و برای کاشت قلمه ها می توان از بستر شنی، ماسه که همواره آنرا مرطوب نگهداشته می شود استفاده کرد.

تکثیر از راه خوابانیدن:

بونسای انار زینتی را از طریق روش خواباندن شاخسار نیز می توان تکثیر کرد. شاخه های این گیاه انعطاف پذیر هستند می توان آنان را در طی بهار و تابستان خم کرد و قسمتی از طول شاخه را در زیر خاک قرار داد و ثابت کرد. این قسمت از شاخه در اثر تماس با خاک ریشه می دهد که می توان انرا از گیاه جدا کرد و به عنوان گیاهی مستقل کاشت.

عدم تولید میوه انار زینتی

زمانی که گیاهان بیرونی را به دلایل آب وهوایی مکان زندگیمان باید برای حفاظت از آنها در مقابل عوامل آب وهوایی در مکان بسته نگهداری بکنیم با اینکه تمام شرایط محیطی ایده آل رابرای آنها فراهم کردیم با عدم میوه و باروری گیاه روبرو می شویم. گیاه گل تولید می کند اما تولید میوه نمی کند.

ریزش گل ها وعدم تشکیل میوه در چنین مواقع بیماری یا کمبود مواد غذایی نیست مسئله گرده افشانی گلها است در فضای آزاد معمولا توسط حشرات این کار انجام می پذیرد حشرات با نوشیدن شهد گل ها باعث انتقال گرده از پرچم به روی مادگی گل شده وتخمک ها بارور شده وتولید میوه می کنند.

در محیط بسته بهتر است در گرده افشانی گلها کمک کرد تنها کافیست با وسیله ای همانند قلم موی ظریف و باریک یا گوش پاک کن را بردارید وآنرا به گرده های زرد رنگ گل آغشته کنید و به سر مادگی گل ها بزنید واز گلی به گل دیگر همین کار را تکرار کرد. کاری که حشرات در فضای باز انجام می دهند و باعث منتقل کردن گرده ها به روی مادگی گلها انجام می دهند شما با این کار در واقع نوعی گرده افشانی مصنوعی انجام داده و نتیجه آن تولید میوه ودانه در گیاه است.

هرس بونسای انار زینتی

برای اینکه این گیاه شکلی خاص داشته باشد به عنوان مثال یک تنه اصلی داشته باشد و یا در تمامی جهات ظاهری قرینه داشته باشد و شاخسار از پراکندگی خوبی برخوردار باشند و … باید زمانی که گیاه جوان است و هنوز به گل ننشسته است عمل هرس ساختمانی را برای آن انجام داد. می توان چهار یا پنج شاخه انتخاب کرد که به شکل قرینه در اطراف گیاه پراکنده هستند و به سمت بیرون از مرکز بوته قرار گرفته اند. برای آنکه ظاهر کلاسیک از این گیاه را خلق کنیم لازم است که ۳۰-۱۵ سانتیمتر از شاخه ها را باقی بگذاریم و مابقی شاخه را قطع کنیم.

انار زینتی را در طی سالهای اول تا سوم رشد باید با روش کوتاه کردن شاخه ها تحریک کرد تا شاخه های جانبی بیشتری تولید کنند زیرا میوه ها در این شاخه ها تشکیل می شوند. همچنین با جلوگیری از رشد بیش از اندازه شاخسار موجب افزایش رشد رویشی گیاه خواهیم شد. یکی از عادات رشدی گیاه انار تولید پاجوش در پای گیاه و از سطح خاک است که می بایست زمان انجام عمل هرس این پاجوشها را نیز قطع کرد در غیراینصورت بعد از مدتی مرکز گیاه بسیار شلوغ خواهد شد. بعد از بزرگ شدن گیاه و انجام هرس ساختمانی هر ساله نیز باید به شکل منظم در فصل بهار عمل هرس این گیاه را انجام داد.

اگر این عمل انجام نشود شاخسار انار زینتی حالتی مجنون وار پیدا خواهند کرد و میوه ها و گلها بیشتر در انتهای شاخسار تشکیل خواهند شد و در سراسر گیاه شکل نخواهندگرفت. همچنین هرس موجب تحریک تولید گل و میوه بیشتر می شود. در طی عمل هرس شاخه های پیر و یا شاخه هایی که بلند شده اند و به کناری رشد کرده اند حذف می شوند. هنگام قطع شاخه های مورد نظر فقط کافی است که یک یا دو جفت برگ روی شاخه باقی گداشت شود و بقیه شاخه قطع شود.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*