logo
گل بهاران
گل بهاران

بونسای گل کاغذی

بونسای گل کاغذی

بونسای گل کاغذی : Bugainvillea

نام علمی: Bugainvillea Sp

این گیاه در مناطق گرمسیری جنوب و جنوب شرقی به عنوان گیاه دیواری و سردرب و پارکینگ ها و در مناطق سردسیر در گل جا کاشت می گردد. گل های آن ریز و سفید رنگ است و آن اندامی که آن را به عنوان گل می شناسد، در حقیقت یک نوع برگ است و اندامی است که درعلم گیاهشناسی به آن (براکته) می گویند و زیبایی گیاه در حقیقت مدیون همین براکته ها است که به رنگ های قرمز اسکارلتی، قرمز شرابی، بنفش، سفید و چند رنگ بینابین از اواسط بهار تا اوایل پاییز زینت بخش حیاط منازل و داخل گل جاها است.

طرز کاشت و تربیت بونسایی این گیاه خرید گل کاغذی چند ساله داخل گل جاها و حذف کلیه شاخه ها به جز طوقه آن و کاشت داخل گلدان بونسایی است که بدیهی است شاخه گیری جدید باید با جوانه هایی که از همین طوقه خارج می گردد انجام گیرد.

محل نگهداری :

این گیاه در تابستان چه در محیط باز و چه بسته نور کامل خورشید را دوست دارد. کنترل شرایط آب و هوایی در محیط باز کمی مشکل است و گلدهی در اختیار صاحب گیاه نیست اما با کنترل شرایط در داخل خصوصاً آبیاری گلدهی و همچنین رنگ در گل ها حدوداً تابع بونسایی دار است. باید در هرحال توجه کرد که تابش نور خوشید از پشت شیشه طول موج های خطرناک برای گیاه را همراه دارد و باید با فیلتر کردن و پوشانیدن شیشه با کاغذ روزنامه یا هر صافی دیگر از تابش مستقیم جلوگیری بعمل آورد.

در زمستان باید در درجه حرارت های ۱۵-۸ درجه سانتیگراد قرار گیرد. که ممکن است برگ های مسن تر آن شروع به ریزش نمایند. توجه داشته باشید که کم آبی و هوای سرد نیز باعث ریزش برگ ها می گردد. کم آبی، پرآبی و سرما از این نقطه نظر نشانه های آنها همانند است.

تعویض گلدان :

هر ۳ تا ۵ سال یک بار گلدان گل کاغذی تعویض و خاک آن نو می گردد. خاک کاغذی بیشتر خاک برگ یا هر خاک آلی دیگر تشکیل می دهد که حدود ۸۰ درصد آن خاک برگ و بقیه شن و سنگریزه هستند. زهکش خوب و مواد غذایی فراوان از خواسته های این گیاه است .

هرس:

حذف شاخه های اضافی در زمانی که گیاه نیمه خواب است انجام می شود. هرس تابستانه پس از گلدهی به صورت سنگین خواهد بود. جوانه هایی که در بهار ظاهر شده اند باید برای سفت شدن اجازه پیدا کنند؛ سپس چنان هرس گردند که فقط یک یا دو برگ باقی بمانند این شاخه ها در گلدهی بعدی حتماً دارای گل خواهند بود.

نکته دیگر در این بونسایی این است که چنانچه شاخه ها دیرتر هرس گردند گلدهی عقب می افتد و اگر زود هرس شوند رشد علفی و شاخه ها رو به ازدیاد می روند. با توجه به درجه حرارت و به طور کلی شرایط محیطی پس از یکی دو سال، تاریخ صحیح هرس به دست شما خواهد آمد.

آبیاری:

در زمستان آبیاری را کم کنید و سطح خاک را تقریباً خشک و استخوانی نگه دارید. با کم کردن رطوبت برگ ها کمی تیره تر می شوند و با نزدیک شدن بهار دور آبیاری را بیشتر کنید. با شروع باز شدن جوانه ها آبیاری را بطور مرتب تکرار کنید. اما مواظب باشید که گل کاغذی خاک با تلاقی و فاقد اکسیژن را دوست ندارد.

تغذیه:

در فصل رشد بونسای گل کاغذی را با کودهای کم ازت آبیاری کنید. با توقف در رشد در فصل زمستان تغذیه را هم متوقف و با شروع فصل بهار مجدداً کوددهی آغاز کنید.

هشدار !!

بونسای گل کاغذی نسبت به انتقال از محلی به محل دیگر خیلی حساس است. سعی کنید که این تغییر محل در دو هفته و هر روز چند ساعت انجام شود.

روش ازدیاد گل کاغذی

روش معمول تکثیر این گیاه با استفاده از قلمه است . قلمه ها را می توان حداقل به طول ۱۰-۸سانتیمتر و چهار گره تهیه کرد. اگر در بهار یا تابستان گیاه را تکثیر می کنید قلمه را از چوب نرم انتهای ساقه تهیه کرد که البته نباید شامل نوک ساقه و یا برگ های انتهایی ساقه شوند. اگر زمان تکثیر پاییز و یا زمستان است قلمه را از جوب سخت تهیه کنید.

قبل از کاشت قلمه ها تمامی برگ ها بجز برگ انتهایی را از آن ها جدا کنید. بستر کاشت را می توان از مخلوط مساوی خاک و شن و قبل از کاشت قلمه ها به خوبی بستر کاشت را مرطوب کنید. بعد از کاشت قلمه ها در بستر کاشت روی بستر را برای حفظ رطوبت می توان پلاستیک کشید. البته برای تهویه هوای زیر پلاستیک بر روی آن چند سوراخ ایجاد کنید. دردمای ۲۴-۲۱ درجه سانتیگراد قلمه های در طی ۴-۶ هفته ریشه خواهند داد. باید گفت که ریشه زایی در این گیاه به سختی صورت می گیرد.

نکات تکمیلی درباره بونسای گل کاغذی

گل کاغذی گیاه زینتی وجذاب به رنگ های مختلف صورتی،نارنجی ،قرمز ،اراغوانی ،سفید وزرد هستند

گل کاغذی در مناطق متعدل گرم گیاهی بیرونی است ومحبوب به عنوان نمونه در شهر اوکارنو در سوئیس موجب جاذب توریست ومعروفیت این شهر شده است

گل کاغذی گیاهی رونده با ساقه های تیغ دار است ،شیرابه این گیاه ممکن است در برخی از افراد حساسیت پوستی ایجاد کند

دیدگاه‌ها (۰)

*
*