logo
گلبهاران
گلبهاران

خواص سنگ آمیتیست

خواص سنگ آمیتیست

خواص سنگ آمیتیست چیست؟ آیا سنگ آمیتیست خاصیت جادویی دارد؟ روش شارژ سنگ آمیتیست چیست؟ آمیتیست چه ربطی به ولنتاین دارد؟

سنگ آمیتیست چیست؟

سنگ جواهر آمیتیس یک کریستال شش وجهی است و یکی از انواع کانی‌های کوارتز محسوب شده و در بسیاری از نقاط جهان یافت می‌شود. رنگ ارغوانی سنگ جواهر آمیتیس از محدوده صورتی تا بنفش متغیر است.

سنگ آمیتیس گران بها ترین سنگ در گروه کوارتز ها به شمار می رود. این نوع سنگ نوعی کریستال کوارتز به رنگ بنفش است.

این سنگ بنفش گوهری شفاف با سختی ۷ در مقیاس موس می باشد و جزو مشهورترین نوع در خانواده کوارتز است. این سنگ معمولا به صورت کریستال شش وجهی پیدا می شود و در سنگ های آذرین و دگرگونی، به ویژه گرانیت و گنیس (سنگ جرقه) تشکیل می شود.

آمیتیست نماد عشق و خوشبختی است

تاریخچه سنگ آمیتیست

نام این کانی از واژه ای لاتین به معنای هوشیار ” مست نبودن”برگرفته شده است و ریشه در باور یونانیان باستان دارد که معتقد بودند این سنگ تاثیرات الکل را بی اثر می کند.
یونانیان معتقد بودند که هرگاه آمتیست را به هنگام نوشیدن شراب زیر زبان بگذارند مانع از مستی می‌شود. گفته می‌شود این سنگ بسیار مورد توجه سنت ولنتاین بوده و سنگ آمتیستی با چهره حکاکی شده “کوپید” (خدای عشق که به‌صورت کودکی برهنه مجسم شده است) بر گردن می‌آویخته اند. شاید از این روست که امروزه نیز جشن ولنتاین (روز عشق) در این ماه برگزار می‌شود (چهاردهم فوریه -بیست و پنجم بهمن).
آمتیست به عنوان جواهر توسط مصریان باستان به کار گرفته می شده و بر روی آن حکاکی انجام می شده است. مهره هایی از آمتیست از قبرهای آنگلوساکسون ها در انگلستان یافت شده است.سربازان یونان باستان اعتقاد داشتند سنگ آمتیست باعث حفظ خونسردی انها شده و از آنها درجنگ محافظت می کند.

تا قرن ۱۸ به دلیل کمیابی سنگ آمتیست این سنگ فقط به اشراف و کاردینال ها تعلق داشت واز نظر قیمت با الماس و یاقوت و زمرد برابری می کرد ولی با کشف معادن بزرگ آن از جمله در کشور برزیل قیمت آن کاهش پیدا کرد.

خواص سنگ آمیتیست

 • برای ترک عادات بد موثر است.
 • باعث افزایش رزق و روزی و رونق کسب و کار میشود.
 • یکی از خواص سنگ آمیتیست این است که چاکرای پیشانی را فعال میکند.
 • نگهداری سنگ آمیتیست باعث کاهش ترس و اضطراب میشود
 • آمیتیست نماد خوشبختی است.
 • استفاده برای تمرکز و مدیتیشن
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • آرامش بخش
 • موثر در تصفیه بهتر خون
 • سنگ آمیتیست بر اساس طیف رنگی و رنگ شناسی مناسب برای متولدین دی ماه است. اما از جهت ستاره شناسی سنگ آمیتیست مناسب برای متولدین بهمن و اسفند ماه میباشد.
 • تقویت حافظه
 • کمک کننده به کاهش ریزش مو
 • بهبود عارضه کم خونی
 • از دیگر خواص سنگ آمیتیست ایجاد میدان مغناطیسی است. سنگ آمیتیس در واقع یک تولیدکننده میدان مغناطیسی است و از آنجایی که بدن هم دارای یک میدان مغناطیسی درون خود است، امکان تبادل انرژی بین بدن و سنگ آمیتیس فراهم می‌شود و هنگامی که شما برای چند ثانیه در برابر میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط این سنگ قرار بگیرید، به این ترتیب می‌توانید میدان مغناطیسی طبیعی بدن خود را بهبود ببخشید.
 • حکما عقیده دارند که استفاده از این سنگ بنفش روشن برای ترک عادات ناپسند بسیار مفید است. لذا معتادانی که قصد ترک مواد مخدر، سیگار، و یا مشروبات الکلی را دارند، از این سنگ بنفش رنگ استفاده می کنند و این شاید مهم ترین و معروف ترین خاصیت از خواص سنگ آمیتیست بنفش باشد.
 • سنگ آمیتیس می‌تواند به عنوان منبع بی نهایتی از قدرت مورد استفاده قرار گیرد که تأثیر بسیار خوبی روی ذهن و روح و روان دارد. رنگ بنفش و زیبای سنگ آمیتیس هم می‌تواند به عنوان یکی از مناسب‌ترین منابع برای رنگ درمانی مورد استفاده قرار گیرد. رنگ درمانی توسط این سنگ به شیوه دور کردن استرس و احساسات منفی از بدن صورت می‌پذیرد.

آمیتیست بهترین سنگ برای ترک عادات بد است

نحوه نگهداری و شارژ آمیتیست

لازم است آنرا یک بار در هفته در زیر آب روان بشویید و تخلیه کنید. سپس در مقابل نور ملایم خورشید حدود دو ساعت شارژ نمایید.

بهترین روش برای تمیز کردن آن آب ولرم و صابون است ، اسید موجب آسیب دیدن آن می شود و همینطور حرارت و نور آنرا بی رنگ می کند.

شکنندگی، از دیگر ویژگی های این سنگ است .بنابرین باید با دقت بسیار آن را نگاه داشت .

روانشناسی رنگ بنفش

بنفش رنگ روحانیت، عزت نفس و وقار است. رنگی مفید برای غالب افرادی که برای افکار، احساسات یا جسم خود ارزش قائل نیستند. این افراد اگرچه می‌توانند به دیگران عشق بورزند، اما قادر به دوست داشتن خود نیستند. بنفش رنگی همبسته با بصیرت و خودِ برتر است. رنگی الهام بخش؛ که بسیاری از موسیقی دانان، شعرا و نقاشان اذعان داشته‌اند که بزرگترین لحظات الهام بخش آن‌ها زمانی به سراغشان آمده که در محاصره‌ی پرتو بنفش بوده‌اند. رنگ بنفش برای اختلالات روانی مثل شیزوفرنیا و جنون بسیار مفید است.

برخی از ویژگی‌های عمده شخصی که رنگ بنفش را در اولویت رنگ‌های انتخابی خود قرار می‌دهد روحیه‌ای شاعرانه؛ و رومانتیک، دوستدار هنر و زیبایی و متکی بودن به دیگران را شامل می‌شود. این شخص خواستار دست یافتن به یک رابطه‌ی جادویی است. او نه تنها می‌خواهد به خودش عظمت ببخشد بلکه خواستار افسون شدن شادمانی دیگران هم هست تا بتواند درجه‌ای از سحر را در مورد آن‌ها به کار برد.

دیدگاه‌ها (۱)

*
*

  بنیامین موسی نژاد پاسخ

  ممنون بابت اطلاعات مفید در مورد سنگ زیبای آمیتیست تشکر فراوان.