logo
گلبهاران
گلبهاران

خواص سنگ گارنت چیست؟

خواص سنگ گارنت

خواص سنگ گارنت – آیا درباره سنگ گارنت چیزی شنیده اید؟ آیا میدانید گارنت خواص بسیار زیادی دارد؟ خواص ماورایی سنگ گارنت چیست؟ سنگ گارنت چه تاثیری بر روی چاکراها دارد؟ با گلبهاران همراه باشید تا با خواص سنگ گارنت آشنا شویم.

گارنت سنگ تولد ماه های فروردین ، تیر ، شهریور ،دی و مرداد می باشد.

آشنایی با سنگ گارنت

در کتب گوهرشناسی کهن این گوهر را با کلمات “البجاده ” یا “البیجادی” به کار می‌برده‌اند اما خود واژه گارنت از واژه Granatius به معنای دانه گرفته شده و این سنگ غالبا به صورت کریستال های ریز و گرد یافت می گردد. این سنگ (garnet) بخش گسترده ای از رنگ ها و طرح های معمول را در بر می گیرد و به دلیل اینکه فراوانی این سنگ در بازار زیاد است باعث شده است که این سنگ به گوهری بسیار مقرون به صرفه تبدیل شود و جزء جواهرات لوکس بازار به حساب بیاید و اگر این فراوانی نبود قطعا این سنگ جزو گرانبهاترین نگین های بازار می شد.

گارنت نماد عشق و محبت است

استفاده از این سنگ در صنعت جواهر قدمتی بسیار تاریخی دارد تا حدی که بعضی از مردم به خواص سنگ گارنت اعتقاد داشته اند که طلسم این سنگ سبب می شود شخصی که لباسی از این گوهر پوشیده است، از ظلمات و بدی ها دور بماند. این گوهر با سختی خوب و مناسب است است که استفاده از آن در صنعت جواهر توصیه می گردد؛ چرا که به علت مقاومت خوبش در مقابله با عوامل فیزیکی، دوام و استقامت بهتری را داراست. در حال حاضر این سنگدر مناطق بسیاری از جهان یافت می گردد، ولی با توجه به شرایط هر ناحیه، لعل استخراج شده از آن منطقه خواص ظاهری و فیزیکی متفاوتی را دارد. سنگ های گارنت مختلف از اسامی تجاری و تخصصی مختلفی برخوردار هستند و این اختلاف به دلیل تفاوت در رنگ ها و انواع این سنگ است.

تاریخچه سنگ گارنت

گارنت از ۵۰۰۰سال پیش برای بشر گوهری شناخته شده و ارزشمند بوده، مصری ها از ۳۱۰۰سال قبل از میلاد از آن به عنوان گوهر استفاده می کردند. واژه گارنت ازکلمه لاتین (گراناتیوم) به معنی دانه یا هسته برداشته شده و احتمالاً شباهت گارنت های قرمز به دانه های انار ریشه این تشبیه می باشد. واژه گارنت در ابتدا برای بلورهای قرمز سری پیروپ- آلماندین مورد استفاده قرار می گرفته ولی اینک نام کل خانواده است.گارنت دارای تاریخچه غنی در اسطوره ها و باورهای مذهبی است که از اسطوره شناسی یونانی تا کتاب عهد عتیق تورات را شامل می شود.
از زمان مسیح تاکنون گارنتی که به عنوان گوهر استفاده می شود. به رنگ سرخ تیره بوده بنابراین به باور تنها رنگ کانی همین رنگ است. در حالی که گارنت به تمام رنگها غیر از آبی یافت می شود.پیروپ و آلماندین و محلول جامد های بین آنها به رنگ سرخ و بنفش با سایه های گوناگون یافت می شوند.از این گارنتها در روزگار باستان به عنوان گوهر استفاده می شد.

گارنت متعادل کننده سیستم های بدن و تمیز کننده خون

خواص سنگ گارنت

گارنت نماد عشق و محبت است.

مناسب برای رفع خوابهای منفی و کابوس

باعث افزیش شجاعت و جسارت میشود.

از بین برنده خشم و اختلافات خانوادگی

باعث ایجاد تعادل انرژی در بدن انسان میشود.

از دیگر خواص سنگ گارنت کمک کننده در کاهش افسردگی و افزایش امیدواری در زندگی است.

اگر سنگ گارنت در هنگام خوب همراهتان باشد به شما کمک میکند تا خواب هایتان را به یاد بسپرید.

برای ایجاد محبوبیت در میان مردم

برای تقویت مثبت اندیشی و انرژی مثبت بسیار مفید است.

گارنت سبز چاکرای قلب را فعال میکند.

گارنت قرمز احساس خوشبختی را در فرد افزایش میدهد.

گارنت سیاه یا قرمز تیره پایداری و استقامت و صداقت را تقویت می کند و انسداد چاکراهای قلب و گلو را باز می کند.

به طور کلی گروه گارنت متعادل کننده سیستم های بدن و تمیز کننده خون می باشد. و ناراحتی های کبد و کلیه و بی نظمی های جنسی را سامان می بخشد. این خانواده از گوهر ها کمک قابل توجهی در درمان بیماری های ریوی و فشار خون دارند و در طیف گسترده ای مصرف می شوند.آویختن این سنگ به گردن برای بیماران قلبی، تصفیه خون و تنظیم فشار خون مفید است و مانع از لخته شدن خون در بدن می شود،

سر درد را کاهش می دهد. در درمان ناتوانی های جنسی بسیار تاثیر دارد. اگر کسی گارنت به همراه داشته باشد به بیماریهای ویروسی و خطرناک و واگیر دار مبتلا نمی شود. گارنت با تیروئید و طحال در ارتباط است و باعث بهبود عملکرد آنها می شود.

گارنت قرمز احساس خوشبختی را در فرد افزایش میدهد

خواص سنگ گارنت در چاکرا درمانی

از سنگ گارنت گروسولار (Grossular) به علت رنگ سبز روشن برای تقویت چاکرای ناف (سوم) و قلب (چهارم) استفاده می شود.

از سنگ گارنت اسپسارتین (Spessartine) به جهت رنگ نارنجی مایل به زرد خود می توانید در چاکراهای ریشه (اول)، طحال و اندام تناسلی(دوم) و همچنین ناف (سوم) استفاده نمایند.

از سنگ گارنت رودولیت (Rhodolite) نیز با توجه به رنگ قرمز گل سرخی تا بنفش مات می توانید برای چاکرای ریشه(اول)، قلب (چهارم) و تاج (هفتم بدلیل رنگ بنفش) استفاده نمایید.

از سنگ گارنت آلماندین (Almandine) بدلیل دارا بودن رنگ های نارنجی – سرخ تا قرمز مایل به بنفش می توانید برای تقویت چاکرای ریش (اول) که مختص رنگ قرمز است استفاده نمود.

از سنگ گارنت آندرادیت (Andradite) می توانید برای دریافت انرژی در جاکرای ریشه (اول) و ستاره زمین (کف پا) استفاده نمود.

و در نهایت از سنگ گارنت دمانتوئید (Demantoid) به دلیل رنگ سبز تیره می توانید برای چاکراهای قلب (چهارم) و ناف (سوم) استفاده نمود.

دیدگاه‌ها (۱)

*
*

    هرکی پاسخ

    سلام _ متاسفانهاگه کسی در سایت های ایزانی به دنیال دانش باشه ول معطله_ یه خط در باره ،وزن ،رفتار بلوری ،خط شکست ،چگالی ،شفاف یا مات بودن ،واکنش به uv,نوع و شکل کریستالها ،سختی ،رخ ،ساختار مولکولی وفرمول شیمیایی سنگ ننوشتین _ فقط خرافه و افسانه و اسطوره و تعریف و تمجید_ مطلب تون از لحاظ علمی فوق العاده ضعیف بود ...حذف یا اصلاح کنید لطفا