logo
گل بهاران
گل بهاران

خواص میوه کاکتوس

خواص میوه کاکتوس

شاید برای شما سوال باشد که اصلا کاکتوس خواصی هم دارد و خواص میوه کاکتوس و گل کاکتوس چیست؟

وقتی اسم گیاه کاکتوس به گوش ما می خورد، یک گیاه بدبو و خاردار را وسط بیابان تجسم می کنید. البته جالب است بدانید که گل و میوه کاکتوس خواص درمانی دارند و می توانند باعث لاغری و زیبایی شما شوند.

کاکتوس معمولی عضو خانواده گیاهی ساکشن است و بیشتر از ۲ هزار نوع کاکتوس وجود دارد که هر کدام شکل و اندازه خاصی دارند. گیاه کاکتوس در آب و هوای گرم و آفتابی رشد می کند و بعضی از گونه های کاکتوس حتی می توانند در خانه کاشته شوند، زیرا به نور کمی نیاز دارند. انواع خاصی از کاکتوس وجود دارند که در شرایط خوب، گل های فصلی خود را تولید می کنند. در حقیقت مانند خود کاکتوس، گل های آن هم در رنگ، اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد.

یک نوع از میوه کاکتوس که به رنگ بنفش است


میوه کاکتوس چه مزایایی دارد

در کشور ما میوه های زیادی پرورش پیدا می کند ، میوه هایی که اغلب برای ما نام آشنا هستند اما دربین میوه هایی که به کشور وارد می شوند ، تعدادی وجود دارند که شاید نامشان را نیز نشنیده باشیم . میوه های عجیب و غریب با طعم های مختلف که شاید به مزاجتان خوش نیاید اما دارای خواص درمانی منحصربفرد و اعجاب انگیزی باشد.

یکی از این میوه ها کاکتوس است که در ایران به آن گلابی خاردار یا انجیر کاکتوس می گویند.
میوه کاکتوس همان گل این میوه زیبای مناطق بیابانی است و به شکل بیضی و به رنگ قرمز بنفش است. سطح آن از خارهای ریزی پوشیده شده که اگر پوست زبر و ضخیم آن در زمان مصرف جدا نشود، می تواند ناراحتی هایی را در گلو، مری و معده ایجاد کند.این میوه همان گل کاکتوس است که اکثر افراد فقط به ظاهر خشک و تیغ دار آن توجه می کنند واز گنجینه های ارزشمند درون آن بی خبرند.


بخوانید:

فواید کاکتوس


خواص میوه کاکتوس از نظر دارویی

• میوه کاکتوس دارای مواد مغذی فراوان ، آنتی اکسیدان و ویتامین های A ،C ،E، آهن ، کلسیم و کارتینوئید ها است و که به علت دارا بودن آنتی اکسیدان ها با سرطان مقابله می کند و موجب کاهش کلسترول بد خون می شود.
• متخصصان علوم تغذیه میوه کاکتوس را به خاطر دارا بودن انواع آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی در دسته سوپر فود ها قرار داده اند.
• میوه کاکتوس دارای فیبر می باشد که فیبر موجود در آن قند خون را کاهش می دهد و از ذخیره چربی در بدن جلوگیری می کند و بدین صورت از چاقی و ابتلا به دیابت نوع دو جلوگیری می کند.
• میوه کاکتوس اثرات درمانی فراوانی مانند محافظت از سلول های مغزی در مقابل آسیب و ابتلا به آلزایمر، سم زدایی از کبد و طحال دارد و همچنین باعث کاهش جذب قند خون و تناسب اندام می شود.
• اگر برای اولین بار است که از این میوه استفاده می کنید ممکن است دچار آلرژی شوید زیرا این میوه جزو دسته میوه های آلرژی زا هستند و برای مصرف کودکان مناسب نمی باشند .
• در آمریکای لاتین این میوه را به صورت پخته، کبابی با انواع خورشت و سوپ، در سالاد و حتی به صورت مربا سرو می کنند.

دیدگاه‌ها (۰)

*
*