logo
گل بهاران
گل بهاران

فواید کاکتوس

فواید کاکتوس

فواید کاکتوس – شاید در نگاه اول اینچنین به نظر بیاید که کاکتوس گیاهی زمخت و خاردار و بدون خاصیت باشد، اگر طرز فکر شما این چنین باشد سخت در اشتباه هستید. کاکتوس فواید بسیاری دارد و در بسیاری از کشورها از کاکتوس برای مصارف دارویی، زیبایی و پزشکی استفاده فراوان میشود.

کاهنده کلسترول

سطح کاکتوس با وجود فیبرهای آن دارویی مفید برای بیماران مبتلا به سندروم متابولیک است و افرادی که سطح کلسترول خونشان بالا است پس از ۴ هفته مصرف این گیاه، سطح LDL و تری گلیسیرید بدن کاهش و خطرات قلبی کم می‌شود.

کاکتوس گلابی خاردار می‌تواند سطح قند خون را در بیماران دیابت نوع ۲ کاهش دهد و مصرف ۱۴۰ میلی گرم از آن سبب کاهش پکتین و به حداقل رسیدن قندخون در معده منجر و از کبد افراد محافظت جدی به عمل می آورد.

طی یک مطالعه‌ای به وسیله دانشمندان دانشکده این نتایج حاصل شد که افراد مبتلا به دیابت پس از هشت هفته مصرف عصاره کاکتوس LDL 15 درصد، کلسترول ۱۲ درصد ، قندخون ۱۱ درصد و انسولین ۱۱ درصد کاهش یافت.

فواید کاکتوس

محافظت از سلول‌های مغزی

گیاه کاکتوس به سبب خواص ضدالتهابی، رادیکال‌های آزاد از مثبتی بر سلولهای مغزی می‌گذارد و سطح حفاظت و این سلول‌های قشر خاکستری مغز افزایش می‌یابد.گفتنی است برگ کاکتوس برای بیماری‌های پروستات پستان و سرطان کبد مفید است و از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند.

نشاط آور بودن گیاه کاکتوس

گیاه کاکتوس شامل طیف وسیعی از مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها‌است و ویتامین‌های A، E،C و املاح کلسیم و منیزیم به وفور در آن یافت می‌شود و مواد موجود در آن خاصیت دارویی آن را افزایش می‌دهد.

دکتر جاناتان استاگل محقق و استاد دانشگاه نیواورلتان در این رابطه می‌گوید: مواد آنتی اکسیدان موجود در کاکتوس خاصیت ضد سرطانی به این گیاه می‌دهد به طوری که با مصرف ۵ -۷ لیوان از آب برگ‌های آن سبب بروز نشاط و شادابی به افراد می‌شود و این نوشیدنی التهاب عضلانی بدن را کاهش می‌دهد.

آب کاکتوس التهاب مفصلی را تسکین می دهد

آب کاکتوس مهار آمدن لکوسیت هستا، که به عنوان کاتالیزور در پیشرفت بیماری های التهابی عمل می کند. حاوی ویتامین A و B2 و C است که برای افرادی که مبتلا به آرتریت روماتوئید هستند بسیار مفید است. خواص ضد التهابی آب کاکتوس برای از بین بردن درد و مبارزه با التهاب مفید است و همچنین سفتی و درد ناشی از آرتریت را کاهش می دهد.

فواید کاکتوس

آب کاکتوس برای داشتن روده سالم

این آب به رشد باکتری های خوب در روده کمک می کند و یک عامل سم زدایی طبیعی است که می تواند در درمان دیورتیکولیت و کولیت استفاده شود.خواص ملین آور این آب آن را می توان به عنوان یک درمان طبیعی برای یبوست استفاده کرد.ماهیت ضد التهابی این آب در کاهش التهاب در مثانه و به ویژه در سنگ های صفراوی و عفونت های مثانه ادراری، کمک می کند.

آب کاکتوس برای تقویت سیستم ایمنی بدن

مصرف منظم آب کاکتوس به حذف ویروس های مرگبار در بدن کمک می کند و سیستم ایمنی را تقویت می کند.سطح بالای فیتوکمیکال شیمیایی در کاکتوس موجب خنثی کردن تومورها و افزایش پاسخ ایمنی بدن می شود. آنتی اکسیدان هایش همچنین در برابر پیری زودرس محافظت می کند.

آب کاکتوس پادزهر طبیعی برای بیماری های پوستی

آب کاکتوس برای افرادی که مبتلا به بثورات پوستی هستند، تجویز می شود همچنین به درمان چروک و زخم کمک می کنند.

آب کاکتوس برای زنان مفید است

آب کاکتوس فوری بدن را از سموم قاعدگی رهایی می بخشد ، در طول دوره قاعدگی زنان درد شکمی را تجربه می کنند.آب کاکتوس همچنین در کنترل تهوع مفید است.

فواید کاکتوس

آب کاکتوس برای کاهش سطح LDL

مصرف منظم آب کاکتوس می تواند سطح کلسترول را تقریبا ۳۰% کاهش دهد. آب کاکتوس منبعی غنی از فیبر محلول است که میزان کلسترول LDL را در بدن کاهش می دهد ؛ همچنین اکسیداسیون چربی را کاهش می دهد، که از تصلب شریان جلوگیری می کند.

آب کاکتوس برای جلوگیری از شروع و ایجاد سرطان

یک مطالعه نشان داده است که آب کاکتوس دارای توانایی نگهداری سرطان در حالت خفته است این ماده حاوی مواد شیمیایی است که به کاهش سرطان و مهار رشد سلول های سرطانی کمک می کند. آب کاکتوس حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان های بتالین است، که عوامل ضد سرطانی طبیعی هستند. می توان آن را به عنوان جایگزینی برای شیمی درمانی استفاده کرد. همچنین مانند رتینوئید مصنوعی کار می کند که در آزمایش های شیمی درمانی استفاده می شود.

بدن را از آسیب های رادیکال آزاد محافظت می کند

آب کاکتوس یک منبع عالی از آنتی اکسیدان ها است ، آبش دارای یک فرم نادر از آنتی اکسیدانی است که به نام بتالین شناخته می شود.بتالین رادیکال های آزاد موجود در بدن را از بین می برد و به شما یک اجاره جدیدی برای سلامتی می دهد. نوشیدنی آب کاکتوس غنی از ویتامین های C است که برای افزایش حفاظت از بدن موثر است. بنابراین مصرف منظم آب کاکتوس ممکن است خطر ابتلا به بیماریهای تخریبی و مرتبط با سن را کاهش می دهد.

آب کاکتوس پادزهر طبیعی برای اثرات و خماری

آب کاکتوس های تیغ دار می تواند به جلوگیری و کاهش اثرات پس مانده ها کمک کند.یک تحقیق انجام شده بر روی این مورد نشان داد که افرادی که قبل از مصرف الکل آب کاکتوس ۵۰% احتمال کمتری برای خماری آن را دارند. آب کاکتوس به طور قابل توجهی علائم خماری را کاهش می دهد که شامل حالت تهوع، خشکی دهان و از دست دادن اشتها می باشد.

فواید کاکتوس

دیدگاه‌ها (۰)

*
*